Okolí

 

MikulovMikulov
Leží 5 Km od Bavor a patří k nejhezčím a nejnavštěvovanějším městům republiky.  Je zde bohatá sezóna kulturních, turistických akcí a řada přírodních i historických památek.

PálavaCHKO Pálava 
Na dosah od Bavor je i rozlehlá chráněná krajinná oblast Pálava s krásnými turistickými trasami. Nejnavštěvovanější jsou například Dívčí Hrady v Pavlově, Sirotčí hrádek v Klentnici i samotná Pálava s výhledem na nádrž Nové Mlýny.

Lednicko-valtický areálLednicko-valtický areál
Patří mezi nejrozsáhlejší uměle vytvořenou krajinu zapsanou do Seznamu světového dědictví UNESCO. Návštěvníkům nabízí mnohé kulturní a historické památky, například romantický lednický zámek, zámecký park plný exotických stromů, skleník, Minaret, Janův hrad, Tři grácie, Rajsna, Apollónův chrám, Dianin chrám a další.

www.palava-lva.cz
www.lednice.cz
www.valtice.cz

Aqualand MoarviaAqualand Moravia, Pasohlávky
Zábavní park s nejmodernějším zařízením má 12 venkovních a vnitřními bazénů s celkovou vodní plochou 3000 m². Dále nabízí 20 tobogánů a skluzavek, mezi které patří U Wave, Kamikadze, Supercreater nebo Wild River. Unikátem Aqualandu Moravia jsou venkovní bazény Abbys a Boomerango o  délce 110 a 84 metrů. Park je vybaven celou řadou vodních atrakcí, jako jsou např. vodní masážní trysky a sprchy, chrliče, bublinkovače, vodní stěny, vířivky, skákadla nebo šplhací sítě nad vodou.

Novomlýnské nádržeNovomlýnské nádrže
Za severní hranicí CHKO Pálava se nachází kaskáda tří vodních nádrží, které jsou ideálním místem pro milovníky rybaření, koupání a k provozování vodních sportů.

Dolní VěstoniceDolní Věstonice
Obec je vzdálena 10 km. Archeologická expozice Regionálního muzea v Mikulově se známou soškou Věstonické Venuše.

Všechna tato místa můžete navštívit na kolech, i když nejste zrovna zdatní sportovci, terén je vhodný i pro rekreační sportovce.

Pokud jste z větší dálky, jistě stojí za to i výlet do Vídně, která je od Mikulova vzdálena necelých 90 km a jezdí sem pravidelná linka z Mikulova.